Math‎ > ‎

10/27/2014

posted Oct 24, 2014, 5:39 AM by Linsey Rose   [ updated Oct 27, 2014, 6:13 AM ]

Do Now

Use the following symbols to compare the decimals: <, >, =


13.04_____13.4 


12.7_______12.70 


25.172______25.127 


109.67_________109.76



Write an equation and solve the story problem below.

At the grocery store, 2 pounds of turkey costs $21.64. How much would 20 pounds of turkey cost?
Ċ
Linsey Rose,
Oct 27, 2014, 8:42 AM
Comments